Velkommen til Omvikdalsvegen 174 - en perle langs sjøkanten. Boligen ligger i et attraktivt og naturskjønt område, omkranset av vakker natur, fjord, og fjell. Her bor man idyllisk med nærhet til skole, barnehage, og flotte turområder.
Fra eiendommen er det ca. 6 minutters kjøretur til idylliske Rosendal sentrum, med beliggenhet nær Hardangerfjorden mellom fjelltoppene Skålafjell, Melderskin, og Malmangelmuten. I Rosendal sentrum finner man dagligvarebutikker, spisesteder, bensinstasjon, og en rekke andre flotte servicetilbud! I motsatt retning er det ca. 25 minutter til Husnes Storsenter, også med et bredt utvalg av butikker og fasiliteter. Nærområdet byr på flere vakre fjell-, og turområder, perfekt for både hverdagslige utflukter og mer krevende opplevelser i naturen.
Fra Rosendal kan man kjøre videre til Odda gjennom Folgefonntunnelen som åpnet i 2001. Tunnelen er den eneste fastlandsforbindelsen ut av kommunen fra Rosendal. Ellers er det tilkomst til Rosendal via ferjesambandene Gjermundshavn-Årsnes, Skjersholmane-Ranavik, Utbjoa-Sydnes, og Skånevik-Utåker.
Salmon Eye er en unik opplevelse og et visningssenter for oppdrettsnæring i hjertet av Hardangerfjorden. Her holdes det spennende visningsturer, konferanser og kulinariske opplevelser på Restaurant Iris. Salmon Eye er et prosjekt initiert og eiet av Eide, som har drevet med oppdrett i tre generasjoner.
I Rosendal ligger den største turistattraksjonen i kommunen; Baroniet Rosendal. Museumet har en unik kombinasjon av kultur og natur, som kaster lys over unionstiden med Danmark. Dette er det eneste baroniet i Norge, og er i tillegg Skandinavias minste slott! Et besøk på slottet fra 1665 er en vandring gjennom rom og saler som er formet av unike eiere gjennom 250 år, og er bevart slik siste eier forlot det i 1927. Om sommeren er området et rikt kulturprogram med kunstutstillinger, konserter, teater, og foredrag. I Rosendal Havecafé serveres lunsjretter med ingredienser fra kjøkken- og urtehagen, kaffe, og kaker.
Hvert år arrangeres også festivaler som Rosendal Musikkfestival og Rosendal Mat & Kunstfestival. Det finnes også et skipsbyggingsmuseum i bygden. I Rosendal Hamn er det plass til opptil 100 gjestebåter, med vann, strøm, internett, og servicebygg. I Skålafjæra (på kaikanten i sentrum) det tilrettelagt plass for bobiler, med tømmeanlegg. I Rosendal ligger også Folgefonna nasjonalparksenter.
Beliggenheten byr på vakre og mange fjellturer, samt opplevelser nær kai og sjø. Man bor i nærhet til Folgefonna og Hardangerfjorden med flotte tur- og fjellområder. Det høyeste fjellet i Kvinnherad er Melderskin, en kort kjøretur fra boligen. Her er det fantastisk utsikt over Hardangerfjorden, Rosendal, Myrdalsvatnet, og Bjørndalstindane. En 20 minutters kjøretur fra boligen tar deg til Fjellhaugen Skisenter, som ligger 500 moh og midt i vakre Kvinnherad Kommune. Her er det Alpinbakke, lysløype, og mange ulike turløyper.
I Omvikdalsvegen 174 bor man idyllisk i naturskjønne omgivelser, med en unik mulighet langs sjøkanten. Et område omringet av historie, kultur, og spennende fasiliteter! Velkommen til visning! :)